Geoblog.pl    beztroski    Podróże    Azja południowo-wschodnia 2011 - 4 miechy na ryżu:-))    Melaka

Melaka

Malezja
Malezja, Melaka

Wychodzi zmęczenie Singapurem,przespaliśmy 11 godzin!Dzień spędzamy leniwie,szwędając się po mieście.Bardzo sympatycznie,przeszkadza jedynie trochę nadmiar lokalnych turystów.Mogli pomyśleć i przyjechać w innym terminie:-).Miasteczko robi na nas pozytywne wrażenie,wąskie kręte uliczki poprzecinane kanałami rzecznymi i mostkami.

Popołudnie spędzamy osobno.Ja przy kompie (mamy niezły net w naszym lokum) ,a Magda leci na shoping.Podczas takiego wyjazdu mamy czasem potrzebę spędzać czas osobno.Przebywamy ze sobą 24h/na dobę i mimo że nasze uczucie to potęga,czasem musimy od siebie odpocząć:-).Wiadomo że nasz angielski pozostawia wiele do życzenia,ciężko pogadać z obcymi o przyziemnych sprawach.Ostatnich Polaków spotkaliśmy równo miesiąc temu,jeszcze w Jakarcie.

Ten shoping drogo nas kosztuje ,ale co robić:-)Przy okazji Magda łapie kontakt z miejscowym Chińczykiem i zakupuje butelkę lokalnego whisky – szału nie ma ,ale poziom można z wieczora uzupełnić (% jak wiadomo).

Info praktyczne:

whiski na hasło u Chinola ”uncle jack” - .0,34ml = 15rm

coca cola – 1,5L – 3,50rm

jowa31
jowa31 - 2011-12-19 00:45
fajnie, pozdrawiam i niewątpliwie skorzystam z kilku informacji z waszego bloga, bo bedę w styczniu w niektórych z odwiedzanych przez Was miejsc, czy macie info o której odchodzi ostatni autobus z Johar do Mellaki?

wnieznane
wnieznane - 2011-12-26 14:40
Nie do mnie pytanie, ale napatoczyłem się. Chodzi Ci z Johor Bahru do Melaki? Dorwałem autobus około 22.00 Z tego co pamiętam to późniejszego nie było. Jechałem do Penang, ale autobus przejeżdzał przez Melake. Tylko stawał tam o niezbyt korzystnej godzinie.

beztroski
beztroski - 2012-01-08 08:17
Dobrze że kolega podpowiedział,bo ja jechałem w dzień i nie potrafię podpowiedzsieć o której jest ostatni autobus.W każdym razie w dzień kursują często.

beztroski

Magda i Rafał