Geoblog.pl    beztroski    Podróże    Azja płd.-wsch. - 4 miechy na ryżu - część 3    Już w domu:-)

Już w domu:-)

Tajlandia, Ko Lanta

Po długiej i męczącej podróży autobusem z Kuala Lumpur do Tajlandi ,dotarliśmy do Trangu.Mieliśmy zamiar jechać na małą wysepkę Ko Muk,ale lenistwo zwyciężyło i pojechaliśmy znowu na Ko Lantę.
Nie będziemy opisywali samej wyspy,bo jesteśmy na niej już 3 raz ( i pewnie nie ostatni) ,uwielbiamy ją i choć do ideału jej trochę brakuje,jest tu wszystko ,czego nam potrzeba.
Turystów tym razem jakoś mniej,pewnie przez te demonstracje w Bangkoku,ale tutaj nic się nie dzieje.
Odwiedzamy stare kąty,a przede wszystkim naszą „babę”,która gotuje chyba najlepsze curry w Tajlandii.Cóż opowiadać – 10 dniowe lenistwo,plażowanie,masaże i pyszne jedzonko – chyba bardzo tęskniliśmy już za tym krajem.
Sam okres świąt spędzimy z naszym kolegą Wojtkiem na wyspie KoPhayam (już tam byliśmy),gdzie prąd limitowany i internet od czsu do czasu,więc już dziś Wszystkim ,którzy śledzą nasze losy i kibicują naszym wyjazdom życzymy cudownych Świąt Bożego Narodzenia,wspaniałej wieczerzy wigilijnej i szczęśliwego nowego roku 2014.
Okres świąteczny nie jest łatwy do podróżowania i eksplorowania nowych miejsc (choć coraz częściej lądujemy w starych,spradzonych) dlatego osiądziemy znowu na trochę na KoPhayam) i odezwiemy się już w nowym 2557 roku (wg lokalnego kalendarza).

Info. Praktyczne :

Autobus nocny KL – Hatyai (Tajlandia) – 50 myr/50pln

Hatyai – Trang – Bus – 100thb/10pln

Trang – Ko Lanta – Bus – 25othb/25pln/os

Bungalow Funky Fish na Long Beach – 500thb/50pln

Ewa I Tomek
Ewa I Tomek - 2013-12-19 20:10
Witajcie !
Wesołych Swiąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2014 od Ewy i Tomka. Pozdrawiamy Was z jesiennej puki co Polski.....

wojtekbmw@op.pl www.wojtektravel.pl
wojtekbmw@op.pl www.wojtektravel.pl - 2013-12-21 11:19
Pozdrawiamy jeszce z Polski. Święta spędzamy nad możem, nasza Toyota płynie już do Kapsztadu, a my dołanczamy w połowie stycznia do niej w RPA.
Wesołych Świąt życzą Wojtek i Wiola
wojtekbmw@op.pl
www.wojtektravel.pl

wnieznane
wnieznane - 2013-12-23 22:35
Wesołych Świąt!

Krzysiek i Sława
Krzysiek i Sława - 2014-01-06 04:11
Oj chyba się tam pattajem albo innym zielonym curry objadacie i nie macie czasu na zrobienie wpisu?! Ściskamy Was mocno i czekamy na wakacyjne historie!

beztroski

Magda i Rafał